Zobacz jak pracujemy - nasz blog firmowy

Farba czy płytki, tym razem w kuchni

Farba czy płytki, tym razem w kuchni

Kiedy kontaktujecie się z nami i chcecie żebyśmy zajęli się waszym nowym mieszkaniem lub świeżo wybudowanym domem, często pytacie co wam doradzimy w kwestii wykończenia kuchni. Kuchnia jest to pomieszczenie które –jeśli chodzi o użycie materiałów wykończeniowych – budzi nie mniejsze emocje niż łazienka. Dlaczego?

Bo w kuchni się brudzi i to bez względu na to kuchenek gazowych czy płyt indukcyjnych, jeśli ktoś gotuje w domu, coś mu się zawsze wyleje albo rozchlapie. Jak zatem podejść do tematu wykończenia kuchni. Opcji macie kilka. Pierwsza to pomalowanie ścian farbą. Malowanie ścian pozwala uzyskać świetne efekty za niewielką cenę. Niestety nie każda farba zda egzamin w zaparowanej, narażonej na zabrudzenia kuchni. Malując ściany w tym pomieszczeniu, trzeba pamiętać żeby stosować farby zmywalne (które można myć i szorować bez ryzyka uszkodzenia powłoki), odporne na działanie wilgoci, grzybów i bakterii. Druga opcja to płytki. Na ścianie w kuchni to – naszym zdaniem -rozwiązanie idealne. Dlaczego?

Glazura jest materiałem niedrogim, odpornym na wilgoć i wysokie temperatury, a na dodatek banalnie prostym w pielęgnacji. Miejcie jednak w pamięci względy praktyczne wybierając wzór. Wszelkie mozaiki z drobnych płytek, cegiełki, arabeski, rybie łuski wyglądają przepięknie ale ich czyszczenie może okazać się kłopotliwe.

Opcja trzecia gotowe panele szklane. Idealnie gładka, jednolita tafla szklana nie absorbuje zabrudzeń, jest łatwa do utrzymania w czystości, a co za tym idzie wysoce higieniczna. Podobnie jak płytki pozwala uzyskać różne efekty dekoracyjne. Możecie jeszcze sięgnąć po płyty w okładzinie – nie polecamy ich montowania bezpośrednio przy źródłach ciepła; kamień naturalny, lastriko czyli terazzo – nawiasem mówiąc najmodniejszy materiał tego sezonu; cegły – tylko trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, beton – też wymaga impregnacji żeby nie chłoną tłuszczu albo tapety – oczywiście te specjalnie przeznaczone do kuchni.
Co zatem wybierzecie? Zrealizujemy każdą waszą fantazję. No. Prawie każdą.

Obejrzyj galerię zdjęć
(kliknij aby powiększyć)

Kontakt

Szukasz firmy remontowej?
Właśnie znalazłeś!!!
Skontaktuj się z nami

wyremontowani.com

Kompleksowe usługi
remontowo-budowlane

Warszawa Białołęka
Legionowo
Nowy Dwór Mazowiecki

Firma

Wyremontowani.com Michał Hartlep
ul. Bastionowa 23/29, Janówek Pierwszy
05-124 Skrzeszew
NIP:531-162-04-05

© 2021, wyremonntowani.com
Projekt i wdrożenie: al-tair