Marmur karraryjski vs las

Marmur karraryjski vs las

Daleko stąd we włoskiej Toskanii od setek lat – konkretnie od czasów etruskich -  wydobywa się marmur. Ponoć najpiękniejszy na świecie. Stamtąd pochodzą białe marmury, których używali między innymi: Michał Anioł, Filippo Brunelleschi i Giovanni Lorenzo Bernini do swych rzeźb.

Marmur karraryjski, każdy o nim słyszał. Tak nie jest to tani materiał, ale tak piękny, że powstaje sporo zamienników na przykład syntetycznych. Wzór naturalnego kamienia robi obecnie furorę we wnętrzach. Najlepszy przykład to płytki marmur, a więc imitujące szlachetny materiał. Pojawiają się zarówno na ścianach, jak i podłogach – przede wszystkim w łazience i kuchni. Piękny rysunek naturalnego kamienia z efektownymi, wielobarwnymi żyłkami zachwyca zarówno artystów, jak i projektantów wnętrz – jak widać na jednym z załączonych obrazków. Przyznacie, że łazienka wygląda bardzo efektownie.

Gdyby ktoś jednak chciał bardziej leśno - rustykalne klimaty, polecamy wykończenie w stylu wood –obejrzyjcie zdjęcia. Jedna ze zrobionych przez nas łazienek jest marmurowa, a druga drzewno - leśna. Obie świetne i obie w jednym domu. Fajnie tak móc sobie wybrać w jakich klimatach chcemy się wykąpać. Przyjrzyjcie się jak wygląda półokrągła wanna, taki sposób ułożenia płytek to niezłe wyzwanie, ale efekt jest super. Więc jeśli potrzebujecie ekipy wykończeniowej, wiecie już do kogo się zgłosić.

Obejrzyj galerię zdjęć
(kliknij aby powiększyć)