Zobacz jak pracujemy - nasz blog firmowy

Z pamiętnika właściciela domu - gdzie ucieka ciepło?

Z pamiętnika właściciela domu - gdzie ucieka ciepło?

Początek miesiąca. Siadam jak zawsze do komputera, żeby popłacić rachunki, nikt w domu nie chce się tym zając, a poza tym lubię mieć kontrolę nad wydatkami. Cieszę się w duchu, że zapłacę mniej niż ostatnio, bo ociepliliśmy cały dom, nareszcie pieniądze nie będą nam uciekać przez ściany. Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo cena gazu idzie w górę w zawrotnym tempie. Dobra inwestycja. Sprawdziłem stan liczników, robię przelew. Co?!!! Rachunki nie spadły, ale poszły w górę! Jak to możliwe?

Okazuje się, że mimo szczelnych okien i ocieplonych ścian ciepło i tak może uciekać nam z domu. Spytacie jak? To proste, przez drzwi zewnętrzne.

Do domu energooszczędnego warto więc wybrać drzwi wejściowe o dobrej izolacyjności termicznej. Wielu z nas w trakcie budowy domu czy też remontu staje przed problemem wyboru właściwych drzwi zewnętrznych. Na co należy przy takim wyborze zwracać uwagę? Na bardzo istotny parametr drzwi zewnętrznych tj. izolacyjność termiczną. Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu energii, należy dokładnie przeanalizować wartości współczynników przenikania ciepła drzwi zewnętrznych. Trzeba mieć świadomość, że przez otwory ścienne tj. okna i drzwi zewnętrzne tracimy około 10 – 20 % ciepła. W celu zmniejszenia opłat za energię, a zwłaszcza za ogrzewanie, powinniśmy zdecydować się na montaż drzwi charakteryzujących się niskimi współczynnikami przenikania ciepła.

Co to takiego i jak to sprawdzić? Wspomniany współczynnik przenikania ciepła – U wyrażony w jednostce W/(m2K) zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanego materiału, ocieplenia drzwi (styropian, wełna mineralna, pianka poliuretanowa) oraz ich konstrukcji. Współczynnik ten to parametr oznaczony symbolem U, podawany w jednostkach W/(m2.K), który określa wielkość przepływu ciepła przez jednostkową powierzchnię danej przegrody budowlanej – ściany lub drzwi, jeśli po dwóch jej stronach panuje różnica temperatur w wysokości 1K.
Na jego podstawie można określić straty cieplne. Niska wartość współczynnika U oznacza, że ubytki ciepła będą niewielkie. Pamiętajcie! Decydując się na budownictwo energooszczędne należy montować drzwi cechujące się współczynnikiem poniżej 1,3 W/(m2K), pomogą zmniejszyć straty ciepła o 20 – 30 %.

My oczywiście dobrze Ci doradzimy przy wyborze odpowiedniego modelu drzwi, planujesz wymianę lub jesteś na etapie budowy domu? Dzwoń do nas lub pisz.
Kliknij aby powiększyć zdjęcie

Kontakt

Szukasz firmy remontowej?
Właśnie znalazłeś!!!
Skontaktuj się z nami

wyremontowani.com

Kompleksowe usługi
remontowo-budowlane

Warszawa Białołęka
Legionowo
Nowy Dwór Mazowiecki

Firma

WYREMONTOWANI.COM
ul. Bastionowa 23/29, Janówek Pierwszy
05-124 Skrzeszew
NIP:5311712633
REGON:520209163

kontakt@wyremontowani.com
+ 48 609 317 700

© 2021, wyremonntowani.com Projekt i wdrożenie: al-tair